Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

BRATISLAVA – Najtradičnejším spôsobom, ako si Slováci zvyknú dlhodobo sporiť, sú termínované vklady. Úroky na nich sú však v súčasnosti naozaj nízke a o nejakom zhodnotení vkladu ťažko hovoriť. Odborník vám priblíži, prečo to tak je, či sa situácia v najbližšom čase zmení a aké iné možnosti sporenia v bankách máte k dispozícii.

Minimálny dôchodok sa „rozmrazí“ a naviaže na sumu životného minima. Sumy minimálneho dôchodku sa nemenili od roku 2020. Vzhľadom na sociálno-ekonomické zmeny, najmä nárast inflácie, dôjde po zmene zákona k ich „rozmrazeniu“. Zároveň sa sumy minimálneho dôchodku opätovne naviažu na sumu životného minima.

Je veľmi jednoduché povedať, že provízie, ktoré platia poisťovne, alebo banky finančným sprostredkovateľom zbytočne odčerpávajú peniaze z trhu, či dokonca oberajú finančné domy o zisky. Detailnejší pohľad totiž ukáže, že sú to práve finanční sprostredkovatelia, ktorí stoja na strane klientov bánk a poisťovní a pomáhajú im ku lacnejším úverom, poistkám a množstvu iných finančných produktov.

Životné poistenie má dnes už väčšina ľudí, no málokto má uzavretý produkt, ktorý bude dostatočne spĺňať svoju funkciu v čase choroby či úrazu. Tento produkt si uzatvárame za účelom ochrany pred finančnou škodou (stratou príjmu alebo liečebnými nákladmi), ktorú môže spôsobiť pre poisteného a jeho rodinu:  choroba, úraz, invalidita, prípadne úmrtie.Poďme sa teda pozrieť na najčastejšie omyly ľudí, aj „profesionálnych“ sprostredkovateľov, s ktorými som sa počas mojej praxe stretol:


Hypo-slovník

26-5-2023
Americká hypotéka – je bezúčelový hypotekárny úver alebo inými slovami bezúčelový úver, ktorý je zabezpečený nehnuteľnosťou. Americkú hypotéku môžno využiť na akýkoľvek účel. Často sa využíva na krytie vyšších investícií do nehnuteľností – rekonštrukcií, modernizácií, ale aj na kúpu automobilov alebo technických zariadení.

Ste na začiatku. Nemáte ešte vybranú nehnuteľnosť a neviete ani ako ju budete financovať. Otázka je, do čoho sa pustiť skôr. Či do hľadania nehnuteľnosti alebo do financovania. Mnohí najskôr nájdeme nehnuteľnosť a až potom sa začneme zaujímať o to, ako ju budeme financovať, či dostaneme hypotéku a podobne.